Link Online i Nano II Online, czyli co nowego u firmy Novitus?

Od wiodących producentów technologii sprzedaży oczekuje się dostarczania na rynek coraz to nowszych, ciekawszych i optymalnych rozwiązań. I o takiej sytuacji z pewnością można mówić w kontekście marki Novitus. Warto wspomnieć o dwóch stosunkowo nowych modelach tej firmy, czyli Link Online i Nano II Online. Jak podpowiadają już same nazwy kas rejestrujących – są one dostosowane do nowoczesnego systemu fiskalizacji. Co jeszcze oferują oprócz sprawnej komunikacji z CRK?

Novitus Link Online – prosto, funkcjonalnie i praktycznie

Na początek przyjrzyjmy się urządzeniu Link Online. To model, który mimo wszystko wpisywałaby się w segment małych, stacjonarnych kas fiskalnych, aczkolwiek skromne gabaryty technologii stanowią tu realne udogodnienie. Czy to w kontekście ewentualnego transportu urządzenia rejestrującego, czy też dostosowania go do różnych, czasem naprawdę ograniczonych przestrzennie stanowisk pracy. Skoro już mówimy o konstrukcji Link Online, warto też zwrócić uwagę na ergonomię, solidne wykonanie oraz estetyczne wzornictwo obudowy kasy. Tym bardziej, że występuje ona w kilku atrakcyjnych wariantach kolorystycznych.

A co można powiedzieć o wnętrzu modelu marki Novitus? Standardowo Link Online komunikuje się internetowo z Centralnym Repozytorium Kas (CRK) za pośrednictwem interfejsu Ethernet (komputerowej sieci LAN), jednak urządzenie umożliwia rozbudowanie jego opcji o połączenia bezprzewodowe, z wykorzystaniem modułu Wi-Fi czy modemu GSM. Ponadto, obsługuje też inne złącza, jak USB lub RS-232. Dzięki temu jest w stanie sprawnie współpracować z technologiami peryferyjnymi, skaner kodów czy terminal płatniczy (istnieje nawet sposobność zastosowania modułu Bluetooth, zatem – razem z wcześniej wymienionymi rozwiązaniami – tu również występuje okazja do bezprzewodowej komunikacji urządzeń pracujących w ramach jednego systemu sprzedaży). Ponadto, na uwagę zasługuje dość pokaźna baza towarowa (PLU) jak na ten segment kas fiskalnych. Pozwala ona bowiem na zdefiniowanie do 20 000 dobrze opisanych pozycji dla towarów bądź usług. Dodatkowo, model Novitus Link Online oferuje naturalnie takie standardowe atuty, jak programowalne przyciski na klawiaturze (do tworzenia własnych, wygodnych skrótów klawiszowych) czy prosty w obsłudze mechanizm drukujący (wystawiający paragony z NIP-em nabywcy bądź zdefiniowaną grafiką). Trzeba też wspomnieć o dostępie do autorskiego rozwiązania NoviCloud, czyli aplikacji obsługiwanej z poziomu przeglądarki internetowej. Rozwiązanie od Novitus umożliwia np. przechowywanie pewnych ważnych danych w chmurze czy zdalne zarządzanie funkcjonalnością swojej kasy fiskalnej.

Novitus Nano II Online – cenione rozwiązania w jeszcze nowszej odsłonie

Tym razem przechodzimy do zdecydowanie mobilnego urządzenia rejestrującego. I to takiego, z którym wiąże się dość ciekawa sprawa. Rozwiązanie spod szyldu „Nano” jest dość dobrze znane wielu użytkownikom technologii sprzedaży. Najpierw kasa zyskiwała uznanie w wersji z elektroniczną kopią paragonów, później – została zmodernizowana do standardów nowego systemu fiskalizacji, by ostatecznie doczekać się najświeższego wariantu „Nano II Online”, o którym dziś mówimy.

W modelu tym pozostało sporo z pierwowzorów. Choć design kasy fiskalnej uległ kosmetycznym zmianom, zachował kluczowe cechy: elegancję, ergonomię i wysoką jakość wykonania. Poręczna konstrukcja, w zestawieniu z przejrzystymi wyświetlaczami oraz intuicyjną w obsłudze klawiaturą (pokrytą silikonową, chroniącą przed wnikaniem brudu i zachlapaniem powłoką) dalej świetnie dbają o komfort użytkowania technologii. A ponadto? Mobilna kasa rejestrująca Novitus Nano II Online już w standardzie oferuje sporo możliwości komunikacyjnych. Zarówno przewodowych (RS-232, USB, LAN), jak i bezprzewodowych (Wi-Fi, a opcjonalnie – też Bluetooth i GSM). Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by przenośna kasa fiskalna od Novitus okazała się skutecznym centrum systemu sprzedaży rozbudowanego o dodatkowe urządzenia peryferyjne. W przypadku tego modelu również mówimy o dostępie do aplikacji NoviCloud oraz bazie towarowej rzędu 20 000 PLU. I co więcej – Nano II Online oferuje też realizację usług czasowych, sprzedaż biletów czy też rozliczanie opakowań zwrotnych i kaucji. Jeśli dodamy do tego solidne zasilanie bateryjne – zyskujemy naprawdę ciekawą propozycję. Zresztą oba opisane urządzenia rejestrujące wydają się atrakcyjnymi rozwiązaniami – na miarę dzisiejszych czasów, dla szerokiego grona przedsiębiorców.

Jedna odpowiedź do “Link Online i Nano II Online, czyli co nowego u firmy Novitus?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz CAPTCHA *