Elzab Zeta – najważniejsze parametry techniczne i funkcje

Na pierwszy rzut oka Elzab Zeta na pewno nie uwodzi… Nie jest to oczywiście brzydkie urządzenie fiskalne, a po prostu drukarka rejestrująca o standardowym wyglądzie. W tej niewielkiej obudowie kryją się jednak naprawdę wysokie parametry techniczne, które wpływają na to, że model Zeta poradzi sobie nawet w rozbudowanych systemach sprzedaży. Ponadto, drukarka marki Elzab posiada też kilka praktycznych funkcjonalności.

Obsługa bazy PLU i współpraca z komputerem

Kto by pomyślał, że tak kompaktowa, stacjonarna drukarka fiskalna może zagwarantować obsługę nawet do 300 000 pozycji towarowych, które zostaną wcześniej zdefiniowane w oprogramowaniu do zarządzania handlem. A na tym atuty Elzab Zeta się nie kończą… Wystarczy wspomnieć o tym, że urządzenie rejestrujące polskiego producenta świetnie współpracuje ze zdecydowaną większością programów sprzedażowych, które są dostępne na polskim rynku. Duża w tym zasługa aż 3 różnych protokołów komunikacyjnych, zastosowanych w tym modelu: Elzab, STX i Thermal. To właśnie one wpływają na taką wszechstronność modelu Zeta. Ponadto, ta drukarka posiada zarówno złącze USB, jak i port RS-232. Dzięki temu można ją bez problemu podłączyć m.in. do terminala komputerowego typu POS.

Kopia elektroniczna na karcie microSD

W drukarce fiskalnej Elzab Zeta znajduje się karta pamięci microSD o pojemności 4 GB. Urządzenie wykorzystuje wspomniany nośnik cyfrowy do zapisywania kopii każdego wystawionego paragonu fiskalnego. Co za tym idzie, użytkownik modelu Zeta nie musi przechowywać takich danych w formie zadrukowanych rolek papieru termicznego. Drukarka zapewnia więc nie tylko dużą automatyzację codziennej pracy, ale także mniejsze wydatki na materiały eksploatacyjne. W tym modelu jednorazowo wystarczy stosować tylko 1 rolkę papieru termicznego – tę służącą do wystawiania paragonów fiskalnych dla klientów oraz innych dokumentów, np. raportów dobowych i miesięcznych. Ponadto, omawiane tu rozwiązanie techniczne pozwala na proste wykonanie backupu ważnej dokumentacji firmowej. Aby dodatkowo zabezpieczyć elektroniczną kopię paragonów fiskalnych, można ją zapisać na innym nośniku (pendrivie, płycie DVD) czy dysku twardym komputera.

Jakość wykonania i praca mechanizmu termicznego

Tak jak wspomnieliśmy już wcześniej, Elzab Zeta to wyjątkowo kompaktowa drukarka rejestrująca. Warto więc przytoczyć dokładne wymiary tego urządzenia fiskalnego, które wynoszą 170 x 111 x 90 mm (głębokość, szerokość, wysokość). Jak widać, ten model gabarytami przypomina nawet mobilne drukarki rejestrujące, czyli naprawdę małe technologie sprzedaży. Co więcej, Zeta charakteryzuje się dobrym spasowaniem wszystkich elementów oraz wykonaniem z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu urządzenie zapewnia dużą odporność na intensywne i długotrwałe prowadzenie sprzedaży. Ponadto, sporą wytrzymałością może się też pochwalić mechanizm termiczny tej drukarki rejestrującej. Jego dodatkowym atutem jest zaś fakt, że oferuje on wystawianie zarówno paragonów fiskalnych, jak i faktur VAT.

Jedna odpowiedź do “Elzab Zeta – najważniejsze parametry techniczne i funkcje”

  1. Możliwości Zety są naprawdę niezłe, ale to też chyba jeden z niewielu modeli, w których na serio doceniam rozwiązania konstrukcyjne i sam design 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz CAPTCHA *