Technologie auto id – weryfikatory cen

Niedawno omówiliśmy 2 rodzaje urządzeń auto id, które współcześnie są najczęściej wdrażane w różnych działalnościach gospodarczych. Kolektory danych i czytniki to jednak nie jedyne technologie, które pozwalają na pozyskiwanie informacji z kodów kreskowych. Podobną funkcjonalność posiadają sprawdzarki cen, instalowane bardzo często m.in. w sklepach spożywczych. Co jeszcze charakteryzuje dzisiejsze weryfikatory?

Połączenie z resztą systemu sprzedaży

Żaden weryfikator cen nie jest urządzeniem, które działałoby w przedsiębiorstwie całkowicie samodzielnie. Taka technologia współpracuje z resztą rozwiązania systemowego dla firmy. Zazwyczaj polega to na połączeniu sprawdzarki z komputerem lub terminalem komputerowym POS. Warto też pamiętać, że komunikacja tego typu może się odbywać za pośrednictwem różnych interfejsów – zarówno portów służących do podłączenia kabli transmisyjnych, jak i modułów bezprzewodowych, np. Wi-Fi. Co więcej, sprawdzarka cen powinna być kompatybilna z oprogramowaniem do zarządzania handlem, które funkcjonuje w danym systemie sprzedaży. W ten sposób weryfikator będzie bowiem otrzymywać informacje na temat konkretnych elementów asortymentu.

Odczyt kodów kreskowych z produktów

Działanie sprawdzarki cen jest dosyć proste do wytłumaczenia. Klient może przystawić do takiego urządzenia produkt, na którym znajduje się kod kreskowy. Wtedy następuje odczytanie informacji na temat konkretnego towaru. Co ciekawe, mogą to być dane dotyczące zarówno cen, jak i innych kwestii, np. wykorzystanych składników albo aktualnych promocji. Warto również zaznaczyć, że wiele weryfikatorów da się zastosować do komunikacji z nabywcami. Niektóre modele pozwalają np. na wyświetlanie reklam (graficznych bądź filmowych). Wszystko w tym przypadku zależy oczywiście od funkcjonalności urządzenia wdrożonego w firmie. Ponadto, istotną kwestią jest oczywiście zakres odczytywanych kodów kreskowych – jednowymiarowych lub 1D oraz 2D. Ten parametr należy zawsze dostosować do sprzedawanych produktów.

Cechy fizyczne sprawdzarek

Każdy model sprawdzarki cen będzie posiadał konkretne wymiary. Ogólnie można jednak przyjąć, że współczesne weryfikatory to wyjątkowo kompaktowe urządzenia elektroniczne. Co za tym idzie, nie ma problemu z ich umieszczeniem w widocznym miejscu w siedzibie przedsiębiorstwa. Technologie auto id tego typu są bowiem przystosowane do stałego montażu na słupie, ścianie bądź regale. Dodatkowo, spora grupa sprawdzarek cen charakteryzuje się naprawdę solidnym wykonaniem. A to zawsze większa gwarancja niezawodnego funkcjonowania przez wiele lat.

Jedna odpowiedź do “Technologie auto id – weryfikatory cen”

  1. Choć sam nie planuję zakupu takiego weryfikatora to jednak fajnie było móc poczytać tu o nim nieco więcej 🙂 pozdrawiam, Michał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz CAPTCHA *