Elzab K10 – czy technologia dotykowa sprawdza się w kasach fiskalnych?

Z urządzeniami rejestrującymi jest podobnie, ja z innymi rodzajami technologii. Sukcesywnie powstają kolejne modele, oferujące coraz wyższe parametry i kolejne funkcje. Ale co pewien czas pojawiają się na rynku rozwiązania szczególne, innowacyjne, wyraźnie zmieniające obraz dotychczasowych standardów. W przypadku kas fiskalnych tak było chociażby z modelem K10 od firmy Elzab. Jak jej specyfika została odebrana przez współczesnych przedsiębiorców?

Kasa fiskalna… z ekranem dotykowym?

Na początek rozwiejmy pewne wątpliwości, jeśli w ogóle takie są. Kasa marki Elzab należy do naprawdę solidnych, funkcjonalnych urządzeń rejestrujących (o czym więcej później). Ale nie to ją z pewnością wyróżniło, ponieważ na rynku technologii sprzedaży znajdziemy niejeden przykład wysokiej jakości rozwiązań dla firm. Co zatem zadecydowało o szczególnym charakterze K10? Odpowiedź jest prosta: pierwszy tak obszerny, kolorowy panel dotykowy, zastosowany w kasie fiskalnej. Oprócz faktu, że takie rozwiązanie świadczy na pewno o nowoczesności urządzenia rejestrującego, to również ze względu na wygodną obsługę zdobyło duże zainteresowanie przedsiębiorców. Trudno się dziwić – wspomniani przedsiębiorcy to najczęściej także użytkownicy popularnych dziś smartfonów, które K10, w zakresie korzystania z technologii, bardzo przypomina. Ekran spełnia funkcje dużego, czytelnego wyświetlacza operatora oraz intuicyjnej, zmieniającej się kontekstowo klawiatury.

Nie tylko ekran, czyli parę słów o budowie i opcjach

Oczywiście, gdyby pomysł na kasę marki Elzab sprowadzał się do samego ekranu dotykowego (skądinąd, funkcjonalnego i przejrzystego w użyciu, co potwierdziło uznanie wśród wielu przedsiębiorców), nie zdobyłaby ona takiej popularności. Innowację dopełnił szereg innych, równie praktycznych rozwiązań. Po pierwsze, urządzenie posiada wszystkie cechy sprzyjające zastosowaniu go w działalności mobilnej: małe gabaryty, lekką, ergonomiczną sylwetkę, wydajny akumulator, opcję zasilania w samochodzie i – to także ciekawe – niezwykle solidną konstrukcję. W kasie fiskalnej Elzab K10, dla ochrony podzespołów, zastosowano wzmocnioną od środka, trwałą i szczelną, dwukomponentową obudowę. Co więcej, została ona pokryta antypoślizgową powłoką z elastomeru, co znakomicie ułatwia pracę zarówno, gdy trzymamy urządzenie oburącz, jak i w sytuacji, kiedy znajduje się ono np. na ladzie sklepowej. Warto przy okazji dodać, że ekran również odznacza się szczególną wytrzymałością na zarysowania i wilgoć.

Elzab K10 – kasa fiskalna o szerokim zastosowaniu

Na koniec należałoby zapytać: dla kogo jest omawiana kasa fiskalna? Cechy K10 mogą stwarzać różne pozory, ale w rzeczywistości model ten wydaje się posiadać dość uniwersalny charakter. Co prawda, niektóre elementy potrafią okazać się przeszkodą (np. stosunkowo nieduża baza towarowa w sytuacji, gdy dysponujemy naprawdę szerokim asortymentem). Jednak zwróćmy uwagę, że kasa marki Elzab świetnie nadaje się do pracy mobilnej, ale i sprawdzi się w przedsiębiorstwie stacjonarnym – zwłaszcza, jeśli dysponuje ono niedużym stanowiskiem obsługi klientów. Urządzenie świetnie zniesie też trudy wykonywania zadań w różnych warunkach atmosferycznych i bardziej wymagających środowiskach. A przy tym nowoczesny design K10 z pewnością podkreśli prestiż prowadzonego biznesu.

Jedna odpowiedź do “Elzab K10 – czy technologia dotykowa sprawdza się w kasach fiskalnych?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz CAPTCHA *