Technologie auto id – czytniki kodów i kolektory danych

Urządzenia służące do pozyskiwania danych z kodów kreskowych spotkamy dziś nie tylko w placówkach handlowych, hurtowniach, logistyce czy firmowych magazynach. Technologie auto id są też często wdrażane w firmach usługowych. Ich obecność w przedsiębiorstwie usprawnia bowiem zarządzanie dokumentacją. Ponadto, na odczyt kodów pozwalają współcześnie różne urządzenia – zarówno skanery, jak i kolektory danych.

Jakie kody kreskowe można skanować?

Przy wyborze technologii auto id niezwykle istotne jest to, jakie kody kreskowe będziemy odczytywali przy użyciu zainstalowanego urządzenia. Zarówno skanery, jak i kolektory danych, oferują w tym przypadku różne zakresy pozyskiwanych informacji. Standardowym rozwiązaniem jest skanowanie kodów kreskowych 1D, czyli jednowymiarowych. Bardziej zaawansowane urządzenia pozwalają jednak na odczyt danych z obiektów 2D (dwuwymiarowych), np. kodów QR lub PDF417. Dodatkowo, często znaczenie ma to, z jakich powierzchni dany model pozyskuje informacje. Część urządzeń zapewnia bowiem odczyt kodów także z ekranów LCD, znajdujących się m.in. w smartfonach, tabletach czy monitorach.

Różne rodzaje skanerów dla firm

Skanery kodów kreskowych, które są współcześnie dostępne na rynku, to urządzenia zaliczane do różnych kategorii. W ofercie dystrybutorów znajdziemy zarówno modele przewodowe, jak i bezprzewodowe. Dodatkowo, część czytników to urządzenia przeznaczone do pracy w zabudowie, np. w ladzie kasjerskiej. Takie skanery kodów można też często zintegrować z wagą elektroniczną, co pozwala na stworzenie bardziej zaawansowanego rozwiązania technologicznego. Osobną kwestią jest zaś to, że niektóre urządzenia mogą pracować w 2 trybach – manualnym (odczyt następuje po wciśnięciu przycisku wyzwalającego) i automatycznym (odczyt następuje automatycznie, po zbliżeniu kodu kreskowego na odpowiednią odległość).

Co zapewni terminal mobilny?

Kolektor danych jest urządzeniem, które pozwala nie tylko na odczyt kodów kreskowych, ale także na zarządzanie informacjami. W rezultacie, istotną cechą każdego terminala mobilnego jest wydajność. Ta zaś zależy przede wszystkim od zastosowanych podzespołów, m.in. procesora, pamięci RAM i pamięci Flash, oraz od systemu operacyjnego. Ponadto, kolektory zapewniają często obsługę przy zastosowaniu panelu dotykowego. Współcześnie wiele urządzeń tego typu zaczyna wręcz do złudzenia przypominać najnowocześniejsze smartfony.

Jedna odpowiedź do “Technologie auto id – czytniki kodów i kolektory danych”

  1. a ja wlasnie posiadam kolektor przedstawiony na tej grafice 😀 i musze przyznac ze to naprawde praktyczne i skuteczne cacko!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz CAPTCHA *