Najbardziej zaawansowane, systemowe kasy fiskalne

Systemowe kasy fiskalne to wąska grupa urządzeń rejestrujących, jakie spotkamy w ofertach dystrybutorów technologii sprzedaży. Do tej kategorii zaliczane są najbardziej zaawansowane technologicznie modele, które posiadają najwyższe parametry techniczne i wiele innowacyjnych funkcjonalności. Nic więc dziwnego, że kasy systemowe sprawdzają się m.in. w większych rozwiązaniach handlowych dla biznesu oraz przy sprzedaży wielu towarów lub usług każdego dnia.

Szeroki wybór standardów komunikacyjnych

W kasach fiskalnych, które są zaliczane do grona urządzeń systemowych, spotkamy się z szerokim wyborem obsługiwanych interfejsów komunikacyjnych. Będą to zarówno popularne złącza, m.in. USB oraz RS-232, jak i porty pozwalające na pracę w sieci LAN, czyli Ethernet. Co więcej, niektóre modele oferują nawet zastosowanie zewnętrznych modułów, które zapewniają bezprzewodową wymianę danych. Wniosek płynie z tego jeden: jeżeli zależy nam na wdrożeniu kasy współpracującej z wieloma urządzeniami peryferyjnymi równocześnie, model „systemowy” okaże się znakomitym wyborem. Zagwarantuje on połączenie m.in. z komputerem, terminalem płatniczym, czytnikiem kodów, wagą elektroniczną, szufladą na pieniądze oraz innymi technologiami, które można wykorzystywać do obsługi klientów.

Innowacje w kasach systemowych

Kasy fiskalne do rozbudowanych systemów sprzedaży słyną m.in. z tego, że wprowadzają innowacyjne rozwiązania w skali całej branży technologii sprzedaży. Dobrym przykładem są 2 modele, które pojawiły się na grafice do tego wpisu. Novitus Next i Elzab Sigma to urządzenia z wbudowanymi tabletami, zapewniające dostęp m.in. do oprogramowania sprzedażowego. Co więcej, pierwsza ze wspomnianych kas umożliwia też korzystanie z aplikacji chmurowej (służącej np. do archiwizowania danych i zdalnego ustawiania różnych parametrów). Cechą charakterystyczną urządzeń systemowych są również bardzo wysokie parametry techniczne.

Baza PLU, klawisze funkcyjne, kopia elektroniczna…

Produkowane obecnie systemowe kasy fiskalne to modele, które zapewniają obsługę bardzo rozbudowanej bazy towarowej. W tym przypadku do dyspozycji użytkownika jest kilkadziesiąt tysięcy pozycji PLU (produktów lub usług). A wspomniana już wcześniej kasa Next nie wprowadza żadnych ograniczeń… Urządzenie pozwala na skonfigurowanie dowolnej liczby pozycji towarowych. Co więcej, systemowe modele gwarantują często zaprogramowanie wielu klawiszy funkcyjnych oraz przechowywanie kopii paragonów w formie elektronicznej. Warto też zaznaczyć, że omawiane tu kasy mogą się pochwalić solidnym wykonaniem. Innymi słowy, są tworzone z myślą o intensywnej eksploatacji oraz spełniają zdecydowaną większość wymagań, które są stawiane przez przedsiębiorców.

Jedna odpowiedź do “Najbardziej zaawansowane, systemowe kasy fiskalne”

  1. Sigma świetnie się prezentuje, ale jednak możliwości Nexta jakoś bardziej do mnie przemawiają 😀 nie tylko ze względu na taki tablet, ale też np. z powodu de facto nieograniczonej bazy plu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz CAPTCHA *