Co powinieneś wiedzieć, zanim kupisz drukarkę fiskalną w Warszawie?

Zakup drukarki rejestrującej jest decyzją, której na pewno nie należy podejmować pochopnie. Wybrane model będzie przecież działał w przedsiębiorstwie przez kilka lat i aby praca przy jego zastosowaniu była przyjemnością, musi on spełniać oczekiwania konkretnego biznesu. Pisząc wprost, drukarka powinna posiadać odpowiednie parametry i funkcje. A co warto wiedzieć, zanim kupi się urządzenie fiskalne na rynku warszawskim?

Produkowane są różne urządzenia fiskalne

To podstawowa informacja, z której zdaje sobie sprawę większość osób. Niemniej, wiedza to jedno, a umiejętność jej wykorzystania – drugie. Innymi słowy, w przypadku zakupu drukarki fiskalnej warto najpierw poznać podstawowe funkcjonalności poszczególnych urządzeń, następnie porównać ze sobą konkretne modele i dopiero na koniec podjąć decyzję. Takie postępowanie da większą gwarancję, że w firmie zostanie wdrożona odpowiednia technologia. A które funkcjonalności drukarek rejestrujących warto ze sobą porównywać? W większości sytuacji wystarczy zwrócić uwagę na sposób archiwizowania kopii paragonów fiskalnych, wielkość bazy PLU, złącza i moduły komunikacyjne oraz parametry mechanizmu drukującego. Ponadto, znaczenie mogą mieć gabaryty oraz akumulatory porównywanych urządzeń (zwłaszcza w przypadku działalności mobilnej). Dzięki temu bez problemu znajdziemy w Warszawie drukarkę fiskalną, z której będziemy później zadowoleni.

Jest wielu dostawców technologii sprzedaży, ale…

Nie ma co ukrywać – sklep sklepowi nie jest równy. A warszawski rynek technologii sprzedaży nie należy tutaj do wyjątków. W związku z tym, jak wybrać najlepszego dostawcę? Przy podejmowaniu decyzji na pewno trzeba pamiętać o 3 kwestiach:

  1. Dobry dystrybutor drukarek rejestrujących powinien nam zaprezentować kilka urządzeń. Innymi słowy, ułatwić porównywanie modeli, które sprawdzą się najlepiej w prowadzonej przez nas działalności.
  2. Doświadczony dealer urządzeń fiskalnych ma w swojej ofercie jedynie wyselekcjonowane modele. Powinny to być drukarki wyprodukowane np. przez Posnet, Novitus, Elzab, Farex, Emar czy Innova.
  3. Renomowany dostawca technologii sprzedaży zapewnia swoim klientom pomoc w dopełnieniu różnych formalności. Może to polegać np. na dostarczeniu dokumentów niezbędnych do zgłoszenia drukarki fiskalnej do US.

Jeżeli uwzględnimy 3 omówione przed chwilą punkty, z pewnością znajdziemy odpowiednią firmę, która zajmuje się wdrażaniem urządzeń i programów dla firm. Oto dobry przykład takiego dostawcy (wraz z danymi kontaktowymi):

https://www.pckf.pl/drukarki-fiskalne/warszawa

Polskie Centrum Kas Fiskalnych Sp. z o.o.

Ul. Fosa 41

02-768 Warszawa

Tel. 22 550 32 00

warszawa@pckf.pl

Lepiej zamawiać drukarki rejestrujące w Warszawie?

Zasada jest w tym przypadku prosta. Mianowicie, najlepiej zamówić urządzenie fiskalne u dystrybutora, który ma swoją siedzibę w bliskiej odległości od naszej firmy. Jeżeli więc działamy w Warszawie lub w okolicach, warto skorzystać z usług dostawcy ze stolicy. Jest to istotne, gdyż sprzedawca drukarek rejestrujących jest również odpowiedzialny za ich fiskalizowanie oraz serwisowanie (np. przeglądy techniczne). Większa odległość może więc być kłopotliwa dla przedsiębiorcy. A chodzi przecież o to, żeby ułatwiać sobie życie 😉

Jedna odpowiedź do “Co powinieneś wiedzieć, zanim kupisz drukarkę fiskalną w Warszawie?”

  1. To prawda – przeglądałem wiele modeli różnych producentów (m.in. właśnie Novitusa i Posnetu). Aż zdziwiony byłem, że jest tyle technologicznych rozwiązań na rynku 😀 ostatecznie wybrałem firmę Novitus i model HD E.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz CAPTCHA *