iPOS Smart – dowód atrakcyjności kasoterminala w dobie systemu online

Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie jeszcze bardziej odczuliśmy rozwój branży fiskalnej i technologii sprzedaży. Wszystko za sprawą wejścia nowego systemu teleinformatycznego oraz działających w ramach niego technologii. Ale to nie jedyne godne uwagi pod tym względem rozwiązania. Równocześnie na rynku pojawiają się inne technologie, oferujące ciekawe i praktyczne integracje różnych urządzeń sprzedażowych oraz połączenie atrakcyjnych funkcjonalności. Zdecydowanym dowodem na to są kasoterminale – takie jak choćby iPOS Smart.

Kasoterminal – połączenie idealne?

Nie ulega wątpliwości, że kasoterminale to jedne z ciekawszych rozwiązań, jakie od pewnego czasu zasilają rynek technologii sprzedaży. I choć może nadal nie jest ich zbyt dużo, należy spodziewać się, że ta sytuacja będzie sukcesywnie ulegała zmianie. A to dlatego, że wspomniane urządzenia cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Jednak czym faktycznie są kasoterminale? Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o integrację dwóch rodzajów technologii: kasy rejestrującej oraz terminala płatniczego. Trzeba natomiast wspomnieć, że rozwiązanie to charakteryzuje się także wyposażeniem w oprogramowanie do zarządzania sprzedażą i akceptacji płatności elektronicznych. Wydaje się to znakomitym połączeniem, zważywszy choćby na 2 istotne kwestie. Pierwsza z nich dotyczy rosnącej popularności transakcji bezgotówkowych. Na korzystanie z terminala płatniczego decyduje się coraz więcej zarówno klientów, jak i obsługujących ich przedsiębiorców. Druga zaś, bezpośrednio wynikająca z pierwszej, związana jest z komfortem integracji wspomnianych urządzeń. Dzięki połączeniu tych rozwiązań w ramach jednej konstrukcji, nie zajmują one dużo miejsca na stanowisku pracy, a obsługa klientów staje się jeszcze wygodniejsza i efektywniejsza. Naturalnie to nie wszystko, co mają do zaoferowania kasoterminale. Atrakcyjność opisywanych technologii widać zwłaszcza na przykładzie poszczególnych modeli.

iPOS Smart – charakterystyka kasoterminala

Przywołane urządzenie funkcjonuje w oparciu o 4 dostępne taryfy abonamentowe: Free, Standard, Premium i Pro. O wyborze jednej z nich decyduje przedsiębiorca, czy to przy zamawianiu modelu iPOS Smart, czy też na późniejszym etapie pracy z tą technologią. Jak łatwo się domyślić, poszczególne taryfy różnią się między sobą wysokością miesięcznych opłat oraz wynikającym z nich dostępem do mniejszej lub większej liczby funkcji i rozwiązań. I tak dla przykładu opcja Free, czyli bezpłatna, oferuje praktycznie podstawowe możliwości, pozwalające na zgodne z przepisami ewidencjonowanie obrotu. Dodatkowe funkcje, jak przyjmowanie płatności kartą lub telefonem (a także wiele innych) dostępne są w pozostałych, wymienionych taryfach. Z drugiej strony, istnieją rozwiązania, z jakich skorzystają wszyscy użytkownicy modelu iPOS Smart, bez względu na wybrany abonament. Chodzi konkretnie o dostęp do specjalnej, dedykowanej platformy iPOS web. Za jej sprawą przedsiębiorcy mogą zdalnie, przez internet, zarządzać funkcjami kasoterminala – np. takimi jak baza PLU – czy też tworzyć różnego typu analizy, raporty i zestawienia.

Trzeba też wspomnieć, że możliwości wyboru w przypadku takiego urządzenia, jak kasoterminal iPOS Smart, jest zdecydowanie więcej. Decyzje te dotyczą nawet strony wizualnej omawianej technologii. Urządzenie występuje bowiem aż w 6 różnych wersjach kolorystyczny. Użytkownik ma do wyboru takie warianty, jak: niebieski, zielony, szary, biały, czerwony, a nawet różowy. Ponadto, przedsiębiorca zdecyduje, w jakiej wersji trafi do niego kasoterminal. A są dwie. Pierwsza to Smart, czyli opcja standardowa, zawierająca urządzenie fiskalne i odczepiany, działający również bezprzewodowo terminal płatniczy. Druga to Smart+, mająca w zanadrzu także tablet z panelem dotykowym (10”) i konfigurowalnym interfejsem. Jednak w tym przypadku terminal płatniczy działa przewodowo, stanowi część całej technologii. Jednym słowem – użytkownik może precyzyjniej wybrać takie rozwiązania, które okażą się lepiej dopasowane do jego działalności.

iPOS Smart i system fiskalizacji online? Nie ma problemu!

Jak już wspomnieliśmy, generalne zmiany w branży fiskalnej dotyczą nowego systemu teleinformatycznego i odnoszących się do niego zmian w przepisach. Nic dziwnego zatem, że coraz większa uwaga skupiona jest na urządzeniach rejestrujących online. Jak w tym aspekcie wypada iPOS Smart? Odpowiedź jest prosta: znakomicie! W istocie mowa o pierwszym kasoterminalu, który spełnia wymogi pracy w ramach systemu online. Co za tym idzie, pozwala na internetową transmisję niezbędnych danych do Centralnego Repozytorium Kas. W dodatku umożliwia to na kilka sposobów. Za sprawą takich standardów komunikacyjnych, jak interfejs typu Ethernet lub modem GSM albo moduł Wi-Fi, użytkownik sam zdecyduje, czy wspomniana transmisja będzie odbywała się w trybie przewodowym, czy bezprzewodowym.

Jedna odpowiedź do “iPOS Smart – dowód atrakcyjności kasoterminala w dobie systemu online”

  1. Trafiłam na ten tekst i już ucieszyłam się, że to coś dla mnie. Ale niestety chyba nie 🙁 Zajmuję się makijażem i fryzurami. Głównie stylizuję panny młode. Trochę uciążliwe jest to, że muszę je uprzedzać żeby miały gotówkę. Czy będzie wersja przenośna tego kasoterminala? Niedługo muszę mieć kasę online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz CAPTCHA *