Kasy online w wydaniu mobilnym – na które modele warto zwrócić uwagę?

Nowy system fiskalizacji, a wraz z nim pojawienie się urządzeń rejestrujących online oraz istotnych zmian w przepisach – wszystko to spowodowało, że wielu przedsiębiorców zaczęło skupiać uwagę na nowych technologiach sprzedaży. W tym także na modelach przystosowanych do pracy mobilnej, które z różnych względów cieszą się niesłabnącą popularnością. Przyjrzymy się zatem ciekawym kasom online do pracy w terenie – zarówno tym już nieco znanym, jak i zupełnie nowym.

Kasa rejestrująca online Farex Pro 300

Żeby ciekawie zacząć dzisiejszy wpis – na początek coś całkowicie nowego. Czyli świeżutki model Farex Pro 300. Zanim przejdziemy do cech typowo technologicznych i użytkowych, warto wspomnieć, że zaletą tego urządzenia jest również cena. Podobnie jak inne modele Farex, ten także powinien wiązać się ze stosunkowo niedużym wydatkiem. Nie oznacza to jednak, że Pro 300 ma niewiele do zaoferowania. Oprócz skromnych gabarytów (jak na urządzenie mobilne przystało) i eleganckiego designu, zapewnia możliwość zaprogramowania bazy towarowej rzędu nawet 100 000 pozycji PLU! Ponadto, dysponuje prostym w obsłudze i wydajnym mechanizmem drukującym. W dodatku posiada definiowalne przyciski funkcyjne (do przyspieszenia sprzedaży popularnych elementów z oferty bądź łatwiejszego użycia istotnych funkcji), wydajny akumulator i dość rozbudowane standardy komunikacyjne – mowa o 3 interfejsach RS-232, porcie USB i złączu PC, które idealnie sprawdzą się podczas współpracy z urządzeniami peryferyjnymi.

Kasa fiskalna Posnet Mobile Online

Wielu przedsiębiorców dobrze kojarzy to urządzenie rejestrujące, które z całą pewnością nie jest „mobilne” jedynie z nazwy. A to dlatego, że chodzi o jedną z najmniejszych kas , dostępnych na polskim rynku technologii sprzedaży (oprócz niej jest… tak – jej odpowiedniczka w wersji „nie-online’owej”) i zdecydowanie najmniejszą, jaka funkcjonuje w ramach nowego systemu fiskalizacji. Podobnie, jak poprzedni model, Posnet Mobile Online charakteryzuje się niezwykle małą, lekką, poręczną, a przy tym wytrzymałą i elegancką konstrukcją. A co można powiedzieć o funkcjonalnościach tego urządzenia? Kasa obsłuży do 4000 pozycji towarowych, występuje zarówno w wariancie z modemem 3G, jak i w wersji z modułem WiFi/Bluetooth, a także dysponuje wejściem USB. Dodatkowo, posiada wydajną baterię i zapewnia opcję zasilania przy użyciu instalacji samochodowej. Jeśli dodamy do tego programowalne przyciski, łatwą obsługę mechanizmu termicznego (emitującego wydruki także z logo firmy) i 2 przejrzyste wyświetlacze – nie dziwi fakt, że przedsiębiorcy chętnie decydują się właśnie na kasę Posnet Mobile Online.

Kasa fiskalna Elzab K10 Online

Czas upływa, a model ten wciąż pozostaje jednym z najciekawszych na rynku technologii sprzedaży. Mowa tu zarówno o starszej wersji „bez online”, jak tej, która widnieje na grafice do dzisiejszego wpisu. Duża w tym zasługa wzmocnionej, bardzo odpornej na transport i eksploatację obudowy (pokrytej antypoślizgowym elastomerem!), która w dodatku ma dość oryginalny, nowoczesny wygląd. W niedużym urządzeniu rejestrującym przykuwa również uwagę obszerny, kolorowy wyświetlacz, spełniający zarazem funkcję ekranu dotykowego. Warto przy tej okazji dodać, że jest on odporny na zarysowania i wilgoć, a jednocześnie pozwala na wygodną obsługę nawet w grubych rękawicach. Poza tym, Elzab K10 Online umożliwia zaprogramowanie 5000 pozycji towarowych, płynną komunikację z innymi technologiami sprzedażowymi (nawet bezprzewodową!), sprawny wydruk dokumentów i długie działanie za zasilaniu z wymiennego akumulatora litowo-jonowego. To bezsprzecznie wciąż jeden z najczęściej wybieranych modeli mobilnych kas rejestrujących.

 

Co łączy wszystkie te urządzenia? Spełnienie standardów, jakich wymaga od nich nowy system fiskalizacji. Zatem każda z tych kas rejestrujących pozwala na internetowe połączenie z Centralnym Repozytorium Kas, posiada pamięć chronioną i zapewnia współpracę z terminalem płatniczym. A ponadto sprawdza się w wielu rodzajach działalności – i tak naprawdę nie tylko mobilnych!

Jedna odpowiedź do “Kasy online w wydaniu mobilnym – na które modele warto zwrócić uwagę?”

  1. Tak, trzeba przyznać że propozycja od Farex w postaci online – zdecydowanie artrakcyjniejsza, niż dotychczasowe! Ja jednak, gdybym musiał wymieniać, pozostałbym przy swojej k10 🙂 a jak inni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz CAPTCHA *